TILIA 1
| Types of luminaires: | Sensor |
| Mounting type: | surface mounted |
| Base material: | steel |
| Shade material: | opal polycarbonate |
| Base color: | white Ral9003 |
| Shade color: | white |
| Holding the shade: | folding system |
| Mounting location: | ceiling/wall |
| Width: | 300 mm |
| Length: | 300 mm |
| Height: | 70 mm |
| mounting holes (diameter): | 4xØ5mm, 4xØ5mm |
| Cable entrance: | 2xØ16mm |
| Impact strength: | IK10 |
| Number of power supplies: | 2 |
| Power of one supply: | 25 W |
| Output: | 2x25 W |
| Ingress Protection: | IP54 |
| Socket: | E27 |
| Sensor: | HF |
| terminal block: | snap terminal block |
| EAN | 8591728561598 |
| Weight NTTO | 1.4 Kg |
| Weight BTTO | 1.5 Kg |
| Number of cartons | 1 |
| Package volume | 0.01 m3 |
| Package 1 width | 0.31 m |
| Package 1 length | 0.31 m |
| Package 1 height | 0.1 m |
| Warranty: | 60 months |





